Počinje nastava na IUS kampusu!

Datum:

Ponedeljak, Septembar 27, 2021 - 12:28
Pogledajte prilog

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat or click here to download the PDF file.

Provođenje nastavnog procesa na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu u zimskom semestru akademske 2021. godine će se održavati u učionici i prema kombinovanom modelu (maksimalno 30% predmeta). Način održavanja nastave svakog predmeta je naznačen na rasporedu.

Prilikom boravka na kampusu, osoblje i studenti se moraju pridržavati sljedećih pravila:

• Održavanje socijalne distance od 2 metra;
  • Izbjegavanje većih grupa;
  • Nošenje maski;
  • Pravilno ponašanje prilikom kašljanja i kihanja.

Osobe koje imaju neke od simptoma COVID-19 infekcije se moraju javiti najbližoj klinici ili zdravstvenoj ustanovi.

Osoblje i studenti se pozivaju da svoju sigurnost i sigurnost svojih porodica i kolega uvijek stave na prvo mjesto kako bi se rizik od COVID-19 infekcije među osobljem, studentima i članovima njihovih porodica sveo na minimum, te osigurao siguran rad Univerziteta.

Vakcinacija je najbolja odbrana od koronavirusa. IUS preporučuje da se osoblje i studenti vakcinišu protiv koronavirusa. Univerzitet će slijediti upute izdate od strane Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo, te na vrijeme obavijestiti o rasporedu prioriteta vakcinisanja za studente.

U slučaju pogoršanja epidemiološke situacije, Univerzitet će reagovati u skladu sa smjernicama koje izdaju kantonalne vlasti.

Radujemo se povratku naših studenata na kampus.

Internacionalni univerzitet u Sarajevu

• Bosanski